Erişilebilirlikte Yeni Adımlar

MediaMarkt, fiziksel mağazalarında engelliler için erişilebilirliği artırma konusunda yeni adımlar atmaya devam ediyor. Tüketicileri en yeni teknolojilerle buluştururken en iyi alışveriş deneyimini sunmayı amaçlayan MediaMarkt, alışveriş deneyiminde erişilebilirliğin ve kapsayıcılığın son derece önemli bir faktör olduğu bilinciyle hareket ediyor.

BlindLook İş Birliği ile Sesli Yönergeler

Daha önce BlindLook ile yaptığı iş birliği kapsamında mobil uygulamaları ve web sitesinde görme engelli kullanıcılar için sunduğu yapay zekâ tabanlı sesli simülasyon desteğini duyuran MediaMarkt, benzer bir adımı fiziksel mağazaları için atıyor. MediaMarkt’ın mağaza bazında hazırladığı erişilebilirlik raporları, BlindLook tarafından işlenerek görme engelli ziyaretçiler için sesli yönergelere dönüştürülecek.

Proje Uygulama Noktaları

Proje ilk etapta MediaMarkt’ın Ümraniye Meydan AVM, İstanbul Metropol AVM, Emaar AVM, Piazza AVM, Zorlu AVM, Bayrampaşa Forum AVM, Özdilek Park AVM, Beylikdüzü Mağazası, Marmara Park Tech Arena ve Atlaspark AVM mağazalarında başlatılacak. Görme engelli tüketiciler, sesli yönergeleri takip ederek mağazalarda diledikleri reyonlara daha kolay ulaşabilecekler.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top