YouTube, ‘Hype’ Adlı Yeni Özelliği Test Ediyor

YouTube, “Hype” Adlı Yeni Özelliği Test Ediyor

YouTube,

Dünyanın en büyük çevrim içi video platformu olan YouTube, içerik üreticilerine yeni bir olanak sunmak amacıyla “Hype” adını verdiği bir özelliği test etmeye başladı. Bu yeni özellik, özellikle daha küçük abone sayısına sahip olan içerik üreticilerinin videolarını daha fazla ön plana çıkarmayı hedefliyor.

“Hype” özelliği, mevcut beğeni butonuna benzer bir yapıya sahip. Şu an için 500 binin altında aboneye sahip bazı içerik üreticileri için aktif olan bu özellik, izleyicilerin videoları daha fazla fark edebilmelerini sağlıyor. Ancak Hype butonu, videoları arama sonuçlarında veya keşfet listesinde öne çıkarmak için kullanılmayacak.

Türkiye’de de Test Ediliyor

YouTube’un Hype özelliğinin Türkiye’de de test edildiği bilgisi ortaya çıktı. Ancak şu an için özellik Webtekno ekibi tarafından deneyimlenmemiş olsa da yerel medyada paylaşılan ekran görüntüleri bu testin gerçekleştiğini kanıtlıyor.

Yeni özellik, izleyici kitlesini genişletmek isteyen içerik üreticileri için önemli bir adım olabilir. Ancak bu özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman ulaşacağı henüz netlik kazanmış değil.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top