Google’un Yeni Sohbet Robotu Modeli ve Rekabeti

Google, Yeni Sohbet Robotu Modeli Üzerinde Çalışıyor

Google, ünlüler veya kurgusal karakterlerle konuşmayı simüle edecek, Gemini yapay zeka modelini temel alan yeni bir sohbet robotu modelini geliştiriyor olabilir. The Information kaynaklarına göre, Google, ünlüler ve sosyal medya fenomenleriyle iş birliği yaparak, bu kişilerin sanal kişiliklerini sohbet robotları için kullanabileceği bir platform oluşturmaya çalışıyor.

Ayrıca, bu özelliğin 2024 yılında kullanıma sunulabileceği belirtiliyor. Google’ın bu adımı, üretken yapay zeka teknolojisinin sıradan tüketicilerin ilgisini çekebilecek bir hizmete dönüştürme çabasının bir parçası olarak değerlendiriliyor. Eğer Google hedefine ulaşırsa, Meta gibi şirketlerle rekabet edebilecek bir konuma gelebilir.

Google ve Meta Arasındaki Rekabet

Eylül ayında Meta, Paris Hilton, Snoop Dogg ve Tom Brady gibi tanınmış kişilerle iş birliği yaparak, sosyal medya platformlarında kullanılmak üzere kurgusal karakterlerin yaratılmasına olanak tanıyan bir program başlatmıştı. Google’ın da benzer bir hizmet sunmaya hazırlandığı düşünülüyor.

Ayrıca, Google’ın kullanıcıların kendi sohbet robotlarını oluşturabileceği bir teknoloji üzerinde çalıştığı da belirtiliyor. Bu özellik, insanların simüle edilmiş sohbet robotu kişilikleri oluşturmasına imkan tanıyan bir platform olarak hizmet verebilir. Öte yandan, Google’ın bu özelliği YouTube gibi platformlara entegre etme planları da olduğu iddia ediliyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top