Ücretli Canlı Yayın Duyurusu

Kullanıcılar artık Twitter, YouTube, Facebook gibi platformlarda ücretsiz canlı yayın yapabiliyorlar. Ancak yakın bir zamanda bu durum değişecek. X platformu, ücretli abonelik gerektiren canlı yayın özelliğini duyurdu. Şirketin Live hesabında yapılan açıklamaya göre, canlı yayın yapabilmek için artık ücretli aboneliğe ihtiyaç duyulacak. Ne zaman başlayacağı net olarak belirtilmese de, şirketin yakın zamanda bu değişikliği hayata geçireceği belirtiliyor.

Şu an için hangi Premium abonelik seviyesinin canlı yayını içereceği hakkında bir bilgi bulunmuyor. Şirketin mevcut 3 farklı abonelik planı bulunmakta ve en düşük seviyedeki abonelik ücreti 3 dolar olarak belirlenmiş durumda. Premium abonelik sayesinde kullanıcılar daha uzun gönderiler yapma, daha az reklam görme, yanıtlar verme ve içerik oluşturucu araçlara erişim gibi avantajlara sahip olacaklar.

Ekim 2023’te şirket, yorum göndermek için ekstra bir ücret talep edeceği bir özelliği test etmeye başlamıştı. Ancak o tarihten beri bu özellik test aşamasının ötesine geçmedi. Ancak, canlı yayın için ücretli aboneliğin kesinlikle geleceği şimdiden doğrulanmış durumda.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top