Sahibinden.com ve Sahibinden Fiyat Geçmişi Eklentisi

Türkiye’nin en popüler ikinci el ilan sitesi sahibinden.com, ilginç bir olayla gündemde. Platform, bir Google Chrome eklentisi nedeniyle kullanıcıları engellemeye başladı. Yapılan açıklamaya göre söz konusu eklenti, sahibinden.com’un kullanım koşullarına aykırı.

Sahibinden Fiyat Geçmişi Eklentisi ve Engelleme

Sahibinden Fiyat Geçmişi Eklentisi ve Engelleme

Peki bu eklenti neydi? Söz konusu eklenti, “Sahibinden Fiyat Geçmişi” olarak isimlendiriliyor ve ilanların geçmiş dönemlerdeki fiyatlarını göstermeye yarıyor. “gecmisi.com.tr” ekibi tarafından geliştirilen eklenti, görebildiğimiz kadarıyla bir süredir yayımda. Sahibinden.com, bu eklenti ile siteye ulaşmak isteyenlerin erişimini kısıtlamış durumda.

Sahibinden Fiyat Geçmişi eklentisi böyle görünüyor: Google Chrome’un yanı sıra Opera, Firefox, Edge ve hatta Brave için bile kullanabileceğiniz eklenti, bir ilana girdiğiniz zaman ekranın sağ tarafında fiyat geçmişini göstermeye başlıyor.

Şuna hemen açıklık getirelim; sahibinden.com’da bir ilanı favoriye eklerseniz o ilan için yaşanan fiyat değişimlerini zaten görebiliyorsunuz. Ancak Sahibinden Fiyat Geçmişi, ilanlardaki fiyat değişimlerini tüm zamanlar için sorgulayabiliyor. Yani bir ilanın uzun vade fiyat değişimi için kullanılıyor.

Sahibinden.com’dan Yapılan Açıklama

Sahibinden.com'dan Yapılan Açıklama

sahibinden.com tarafından yapılan açıklama şöyle:
Olağan dışı erişim tespit ettik…
Tarayıcınızda kullandığınız eklenti ile ilan fiyat geçmişini sahibinden.com’un Kullanım Koşulları’na uygun olmayan şekilde görüntülediğiniz tespit edilmiştir. Bu nedenle sahibinden.com’a girişiniz geçici olarak engellenmiştir. Tarayıcınızdan eklentileri sildiğiniz takdirde kısa bir süre sonra siteye tekrar giriş yapabilirsiniz.

Sahibinden Fiyat Geçmişi eklentisinin geliştiricisi, konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Bakalım bu olay, nasıl sonuçlanacak…

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top