Qualcomm, Snapdragon X Elite Platformunu Yapay Zeka Yetenekleriyle Tanıttı

Qualcomm, Computex fuarında Snapdragon X Elite platformlarını tanıtırken, yapay zeka yeteneklerine odaklandı. CPU ve GPU’lar önemli olmaya devam etse de şu anda yapay zeka birimleri ön planda. Şirket, entegre nöral işlem birimi (NPU) ile gelen Snapdragon Elite çipleri için yapay zeka yazılımlarının da önemli olduğunu vurguluyor.

Qualcomm, yapay zeka modellerini geliştirip optimize ettiğini ve doğruladığını duyurdu. Şirketin AI Hub’ı, kayıtlı yazılım geliştiricilerine optimize edilmiş yapay zeka modellerini sunuyor. Qualcomm AI Hub, Snapdragon X Elite işlemcileri tarafından desteklenen cihazlarda kullanılmak üzere görüntü sınıflandırma, nesne algılama, semantik segmentasyon ve üretken yapay zeka gibi çeşitli AI modelleri içeriyor.

AI Hub aynı zamanda yapay zeka modellerini görüntü, ses ve konuşma gibi uygulamalarda kolayca dağıtmak için araçlar ve belgeler de sunuyor. Qualcomm’un yapay zeka odaklı geliştirdiği Snapdragon X Elite platformu, gelecekteki teknoloji trendlerine yön veren bir adım olarak dikkat çekiyor.

Qualcomm AI Hub’da sunulan bazı özellikler:

  • Görüntü sınıflandırma
  • Nesne algılama
  • Semantik segmentasyon
  • Üretken yapay zeka

Qualcomm AI Hub’daki hesaplama modelleri herkesin kullanımına sunuldu. Snapdragon X Elite cihazlarda optimize edilmiş #AI modellerini hemen çalıştırmak, indirmek ve dağıtmak için bugün kayıt olabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top