Machenike KT84 Şeffaf Klavye İncelemesi

Machenike KT84 Şeffaf Klavye

Machenike KT84 Şeffaf Klavye

84 tuşlu mekanik bir klavye olan Machenike KT84, Kickstarter’da büyük bir çıkış yaptı. Sadece 14 dakika içinde 10.001 dolarlık fon hedefine ulaşan şeffaf klavye, her yanıyla tamamen farklı bir ürün.

Özellikler

Machenike KT84’ün en çok dikkat çeken detayı çift ekrana sahip olması; üst kısmı kaplayan 490 noktalı bir piksel matrisi ve köşede 1,47 inçlik bir TFT LCD ekran yer alıyor. Piksel matrisi, Machenike’nin topluluk sitesinde paylaşılabilen statik görüntüler veya animasyonlarla özelleştirilebiliyor.

Diğer taraftan köşedeki küçük ekran da özelleştirilebiliyor. Burada için donanım sıcaklığı, frekansları, RGB ayarları ya da klavyenin izin verdiği farklı şeyleri görüntüleyebiliyoruz. Her iki ekran da Windows için indirilebilir bir yazılım veya Mac/Linux kullanıcıları için web tabanlı bir sürücü ile kontrol edilebilecek.

Ekstra Özellikler

Ekstra Özellikler

Klavyenin diğer ekstra özelliklerine gelince; yana monte edilmiş bir ses silindiri/düğmesi ve sağ üst köşede, varsayılan olarak tüm sekmeleri ve pencereleri hemen simge durumuna küçültmek için ayarlanmış bir geçiş anahtarı yer alıyor. Belirli işlevler atanmış olsa da bu işlevleri de özelleştirebiliyoruz.

Klavye siyah ya da beyaz renk seçenekleriyle sunulacak; siyah versiyonda düz siyah bir çerçeve, beyaz versiyonda ise şeffaf bir kasa bulunacak. Her iki renkte de tamamen şeffaf Gateron North Pole 2.0 Ye ile bir araya gelen kendi renklerinde şeffaf tuş başlıkları bulunuyor.

Machenike KT84 adı verilen ürün şu anda Kickstarter’da 199 dolarlık fiyatla satın alınabiliyor. Kickstarter devam ettikçe fiyatlar artacak ve sonrasında standart 249 dolarlık fiyatıyla satılacak. Ayrıca isteğe bağlı olarak 20 dolarlık bağış da yapılabiliyor. Bu arada Machenike, 10 yıldır oyun bilgisayarları, dizüstü bilgisayarlar, klavyeler ve fareler üreten Çin merkezli bir oyun şirketi.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top