Gigabyte RTX 4070 Ti SUPER Windforce Max OC İncelemesi

Büyük donanım üreticilerinden Gigabyte, GeForce serisine yeni bir model ekledi. RTX 4070 Ti SUPER Windforce Max OC, diğer kartlardan farklı olan ‘gizli’ 16 pin güç konnektörüyle dikkat çekiyor.

Üç fanlı büyük soğutucusuyla Windforce, tasarım dilini geçmiş modellere benzer şekilde koruyor. RTX 4070 Ti SUPER Windforce Max OC, bu yılın başlarında piyasaya sürülen selefi RTX 4070 Ti SUPER Windforce OC’nin güncellenmiş bir versiyonu niteliğinde. Önceki model 2.625 MHz frekans hızına ulaşabilirken, güncellenmiş Max OC modeli 2.655 MHz ile biraz daha hızlı çalışabiliyor.

Yenilenen modelin daha büyük bir soğutucusu bulunuyor. Bu durum, daha yüksek hız aşırtma potansiyeli ve GPU’nun uzun süre yüksek frekanslarda stabil çalışmasını sağlayabilir.

Windforce OC modelinin boyutu 261 x 126 x 50 mm iken, “Max” ekini alan yeni kartın boyutları 331 mm (uzunluk) × 136 mm (genişlik) ve 55,5 mm (yükseklik) olarak daha büyük. Bu nedenle yeni kartı satın almadan önce kasanın destekleyip desteklemediği kontrol edilmelidir.

Gigabyte’ın son özel tasarım ekran kartının dikkat çeken bir özelliği de arka tarafındaki gizli güç konektörü. Bu yeni konumlandırma, daha büyük kasalarda daha güvenli ve düzenli bir kablo yönetimi sağlayabilir.

Ancak yine de her şey, PC kasasının yapısına ve kablo yönetimine bağlıdır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top