Samsung’dan Yeni SSD Modelleri Yolda

SSD pazarının öncülerinden olan Samsung, piyasaya iki yeni SSD modeli sürmek üzere hazırlıklarını sürdürüyor. SamMobile, KIPRIS (Kore Fikri Mülkiyet Hakları Bilgi Servisi) veri tabanında 990 Evo Plus ve 9100 Pro SSD’leri keşfetti.

Yenilikçi Özellikler ve Beklentiler

990 Evo Plus, PCIe 4.0 x4 ve PCIe 5.0 x2 arayüzleri için hibrit destek gibi standart modelin birçok özelliğini korumasını bekliyoruz. M.2 2280 form faktörüyle gelecek olan 990 Plus muhtemelen çok büyük yenilikler getirmeyecek, Samsung’un SSD pazarındaki yerini sağlamlaştırmak üzere sunulacak.

  • 990 Evo Plus’un hız değerlerinde artış olması bekleniyor.
  • Belirtilen özelliklerin performans ve kapasite açısından gelişmiş olması tahmin ediliyor.

9100 Pro: Yeni Nesil Profesyonel SSD

9100 Pro isimli model gizemini koruyor. Bu yeni bir SSD serisi veya yeni nesil Samsung SSD kontrolcüsü için kullanılan bir isimlendirme olabilir. “Pro” takma adı göz önüne alındığında, meraklılara veya profesyonellere hitap eden üst düzey bir sürücüye bakıyor olabiliriz.

  • Güney Koreli şirketin tüketici SSD’leri genellikle üç haneli sayılara sahipken, taşınabilir SSD’ler “T” önekiyle geliyordu.
  • 9100 Pro’nun muhtemelen yeni teknolojilerle donatılmış olacağı ve yüksek performans sunacağı düşünülüyor.

Geniş Kapasite ve Performans Dengesi

990 Evo Plus muhtemelen daha yüksek kapasite seçenekleri sunacak ve performans açısından 990 Evo ile 990 Pro arasındaki boşluğu kapatmayı hedefleyecek. Ayrıca, Samsung’un dört haneli sayı terminolojisini kullandığını ilk kez görüyoruz. Bu, şirketin SSD teknolojilerinde yeni bir döneme girebileceğini gösteriyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top