Copilot: Windows 11 İçin Önemli Bir Uygulama

Copilot, Windows 11 İçin Önemli Bir Uygulama

Copilot, Microsoft’un Windows 11 vizyonunu destekleyen önemli bir uygulamadır. Yapay zeka teknolojisiyle desteklenen bu asistan, kullanıcıların alışkanlıklarını değiştirebilecek bir potansiyele sahiptir.

Microsoft’un Copilot Stratejisi

Microsoft, Copilot ve yeni Copilot+ PC’lerin kullanımını artırmak için çaba sarf etmektedir. Windows 11 23H2 ve 24H2 sürümlerinde, Copilot kenar çubuğunu açan mevcut “Win + C” kısayol tuşunu kaldırmıştır.

Windows 11 Insider Preview Build 22635.3785 güncelleme notlarına göre, Win + C klavye kısayolunun kaldırıldığı belirtilmektedir. Bu değişiklikler, yıl içinde tüm Windows 11 kullanıcılarına ulaşacaktır.

Microsoft, bu değişimi, Copilot deneyimini Windows’ta daha erişilebilir hale getirmek için olumlu bir adım olarak görmektedir.

Copilot+ PC’ler ve Copilot Tuşu

Copilot+ etiketiyle satılacak olan bilgisayarların klavyelerinde özel Copilot tuşu bulunacaktır. Microsoft, bu PC’lerin ve bu alışkanlığın yayılmasını hedeflemektedir.

Microsoft, Win + C kısayol tuşunu sadece Copilot kenar çubuğunu desteklemek için emekliye ayırdığını belirtmektedir. Başka bir yardımcı programla bu tuş kombinasyonu değiştirilmeyecektir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top