ASUS IoT Yenilikleri Tanıtıldı

ASUS IoT, Computex 2024’te NVIDIA Jetson AGX Orin tarafından desteklenen PE2100N serisi sınır yapay zekâ sistemlerini ve NVIDIA Jetson Orin NX veya NVIDIA Jetson Orin Nano modülleri tarafından desteklenen PE1101N serisini duyurdu.

PE2100N Serisi

Yeni seri, 275 TOPS’a kadar yapay zekâ performansı sunan kapsamlı NVIDIA Jetson Orin serisinden güç alarak yapay zekâ geliştiricilerine makine görüşü, otomatik yönlendirmeli araçlar (AGV), otonom mobil robotlar (AMR) ve akıllı video analiz uygulamaları dahil olmak üzere çeşitli endüstriyel uygulamaları yerine getirmek için kolaylaştırılmış ve zahmetsizce yapılandırılabilir sistemler sağlıyor.

PE1101N Serisi

En yeni ASUS IoT PE1101N serisi, 130 x 90,2 x 72 mm’lik ultra kompakt boyutlarıyla çok yönlü kullanım olanakları sağlayarak akıllı şehirlerde, ulaşımda ve üretimde elektrikli araç şarj cihazları, yaya ve yolcu güvenliği ve daha fazlası gibi uygulamalar için alan kısıtlı ortamlarda kolay kurulum imkanı sunuyor.

Tasarım ve Özellikler

Geleneksel bulut yöntemlerinden daha iyi performans gösteren bu yeni seri, daha yüksek hız, daha güçlü güvenlik ve önemli maliyet tasarrufu ile sınırda veri işlenmesini mümkün hale getiriyor. Yepyeni ASUS IoT PE2100N serisi, SWaP için optimize edilmiş bir tasarıma sahip olmasının yanında -25°C ila 70°C arasında değişen sıcaklıklara dayanıklı.

Geniş Bağlantı Seçenekleri

Seri, trafik yönetimi, akıllı güvenlik ve yol kenarı ünitesi uygulamaları için ideal olan CANBus, LAN ve PoE bağlantı noktaları dahil olmak üzere kapsamlı giriş çıkış seçenekleriyle donatılmıştır. Ayrıca, PE2100N serisi, NVMe depolama ve 5G modülleri için M.2 yuvaları da dahil olmak üzere çoklu genişletme özellikleri sunmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top