AMD İç Ağ İhlali Güncellemesi

AMD, birkaç gün önce duyurduğu iç ağ ihlali üzerindeki araştırmasını güncelledi. Şirket, sızıntının hasarını “sınırlı” olarak nitelendirdi.

İhlal Detayları

Siber saldırgan Intelbroker, AMD’nin gelecekteki ürün planları, müşteri bilgileri ve çalışan detaylarını içeren verileri ele geçirdiğini iddia etmişti. Ancak AMD, sınırlı miktarda bilginin elde edildiğini ve operasyonlara önemli bir etkisinin olmayacağını belirtti.

AMD’nin Açıklaması

AMD, veri ihlalinin kapsamının sınırlı olduğunu ve müşteri ve çalışan bilgilerini içerdiği iddialarını doğrudan yalanlamadı. Şirket, ihlalin küçük ölçekli olduğunu kabul etti ve sadece belirli ürünlerin montajında kullanılan spesifikasyonlarla ilgili bilgilere erişildiğini belirtti.

AMD sözcüsünün açıklaması şöyleydi: “Araştırmamıza dayanarak, belirli AMD ürünlerinin montajında kullanılan spesifikasyonlarla ilgili sınırlı miktarda bilgiye üçüncü taraf bir satıcı sitesinden erişildiğine inanıyoruz.

Öte yandan, etkilenen ürünlerden veya AMD’nin yapay zeka çabalarıyla ilgili sızıntılardan henüz bahsedilmedi.

  • Intelbroker geçmişte de çeşitli yüksek profilli siber saldırılar gerçekleştirmişti. Örneğin, Los Angeles Uluslararası Havalimanı’ndaki dahili ağlara sızarak kişisel bilgileri ve uçuş manifestolarını ifşa etmişti.
  • Siber suçlular ayrıca Acuity ihlali yoluyla birkaç ABD federal kurumuna da saldırmıştı.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top