WhatsApp Görüntülü Görüşmeler İçin Artırılmış Gerçeklik Özellikleri Geliyor

WhatsApp, yakın gelecekteki bir güncelleme ile kullanıcılarına görüntülü görüşmeler sırasında artırılmış gerçeklik efektleri ve filtreleri kullanma imkanı sunacak gibi görünüyor. WABetaInfo’nun tespitlerine göre, şu an test aşamasında olan bu özellik, Android v2.24.13.14 için WhatsApp beta sürümünde yer almaktadır.

Kullanıcılar, bu yeni özellik sayesinde görüntülü görüşmelerine farklı etkileşimli öğeler ekleyebilecekler. Örneğin, dinamik yüz filtrelerini kullanarak ciltlerinin görünümünü düzeltebilecek veya loş ışık koşullarında görünürlüğü artırmak için düşük ışık modundan faydalanabilecekler.

WhatsApp Görüntülü Görüşmeler İçin Artırılmış Gerçeklik Özellikleri Geliyor

WhatsApp, görüntülü görüşmeler sırasında eğlenceyi artırmak veya anonimliği korumak için gerçek zamanlı video akışınızı avatarlarla değiştirmenize olanak tanıyacak. Ayrıca şirket, görüntülü görüşmeler sırasında arka planları düzenlemek için bir araç geliştirmekte olup, bu özelliğin masaüstü uygulamalar için de kullanılabileceğini belirtmektedir.

Bu özellik, video görüşmeleri sırasında arka planları özelleştirmenizi veya dikkat dağıtıcı unsurları gizlemenizi sağlayacak. Ancak, özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı veya sunulmayacağı konusunda henüz net bir bilgi bulunmamaktadır. WhatsApp, geçtiğimiz günlerde görüntülü arama için başka güncellemeler de duyurmuştu.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top