Starlink Türkiye’ye Ne Zaman Hizmet Vermeye Başlayacak?

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, yaklaşık bir yıl önce yaptığı açıklamada, SpaceX’in Starlink hizmetini Türkiye’de sunmak için başvuruda bulunduğunu duyurmuştu. Başvurunun ardından beklentiler, Starlink’in 2024 yılı içinde Türkiye’de kullanıma açılacağı yönündeydi.

Ancak son güncellemeyle SpaceX’in erişim haritasını güncellemesi ve resmi web sitesinde yer verdiği bilgilere göre, Starlink’in Türkiye’de en erken 2025 yılında hizmet vermeye başlayacağı belirtiliyor.

Starlink Kullanıcı Sayısı Hızla Artıyor

Starlink’in yüksek hızlı uydudan internet hizmeti, dünya genelinde talep görmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce yapılan açıklamaya göre, Starlink şu anda 100’e yakın ülkede kullanılabilir durumda ve dünya genelinde 3 milyonu aşkın kullanıcıya hizmet veriyor.

Starlink’in Avantajları Neler?

Starlink'in Avantajları Neler?

  • Hızlı İnternet: Starlink, fiber internet alt yapısının olmadığı veya yavaş olduğu bölgelerde yüksek hızlı internet imkanı sunuyor.
  • Uzak Bölgelerde Erişim: Özellikle şehir merkezlerinden uzakta yaşayanlar için ideal bir çözüm olan Starlink, internet erişimini daha geniş alanlara taşıyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top