Spotify Video Podcast Özelliği ve İlgisi

Spotify Video Podcast Özelliği

Spotify, podcast içerik üreticilerine sunduğu video yükleme özelliğini genişletti. Artık tüm içerik üreticileri bu özelliği kullanarak video podcastler oluşturabiliyorlar.

Video Podcastlere Olan Artan İlgi

Spotify, video podcastlere özel bir ilgi gösteriyor çünkü bu format, sesli içerikler alanında hızla büyüyen bir trend haline geliyor. Platformda bulunan video podcast sayısı her geçen gün artarken, global kullanıcılar arasında video podcast izleyenlerin sayısı da sürekli artış gösteriyor.

Spotify’ın Açıklamaları ve İstatistikleri

Spotify'ın Açıklamaları ve İstatistikleri

Spotify’dan gelen bilgilere göre, platformda bulunan video podcast sayısı 250 bini aşmış durumda. Ayrıca, global çapta video podcast izleyen kullanıcı sayısı 170 milyonu aşmış durumda. Aylık aktif video podcast izleyici sayısındaki %40’lık artış da dikkat çekici bir gelişme olarak öne çıkıyor.

Spotify’ın Podcast Ürünleri Başkan Yardımcısı Maya Prohovnik, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Video içeriklerin Spotify platformunda daha fazla yer alması, podcastçilerin ve kullanıcıların ilgisini çekiyor. Geçtiğimiz yıl video podcastlerin kullanımında %70’e varan artış yaşanması, video içeriklerin platformumuzda ne kadar değerli olduğunu gösteriyor.”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top