Microsoft Designer Yapay Zeka Sanatçısı ve Görüntü Yeniden Biçimlendirme Özelliği

Microsoft, OpenAI’ın DALL E 3 modelini temel alan Microsoft Designer yapay zeka sanatçısını tanıttı. Bu yapay zeka sanatçısı, Görüntü Yeniden Biçimlendirme özelliği ile görüntülere daha fazla stil kazandırmayı hedefliyor.

Microsoft 365 Insider blogunda yapılan bir açıklamada, yeni özelliğin detayları şu şekilde verildi: “Görüntü Yeniden Biçimlendirme, bir görüntü yükleyerek, farklı stiller arasından seçim yaparak (pop art, düz illüstrasyon, kağıt işi, stilize 3b ve daha fazlası gibi) ve istenilen özelleştirmeleri belirleyerek görüntüleri yeniden hayal etme, şekillendirme ve yaratma imkanı tanır. Fotoğraflarınızı kolayca çarpıcı sanat eserlerine dönüştürebilirsiniz!”

Özelliği kullanmak için Microsoft hesabınıza giriş yapmanız ve ardından Designer web sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Ana ekranda “Görüntü Yeniden Biçimlendir” seçeneğine tıkladıktan sonra yeni bir görsel yükleyebilir veya mevcut görsellerinizi Medyalarım sekmesinden seçebilirsiniz.

Stil sekmesine tıkladığınızda, Pop Art, Düz İllüstrasyon, Blok Baskı gibi farklı stil kategorileri ve örnekleri ile karşılaşacaksınız. Buradan istediğiniz stili seçerek “Seçim Oluştur” butonuna tıklayabilirsiniz. Sonrasında dört farklı seçenek arasından beğendiğinizi seçip indirebilir veya resme metin eklemek gibi düzenlemeler yapabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top