Google Gemini Mobil Uygulaması ve Google Asistan Entegrasyonu

Google Gemini Mobil Uygulaması

Google’ın en yetenekli yapay zeka modeli olan Gemini, mobil uygulamasını yeni ülkeler ve dillerde hizmete sundu. Artık Türkçe dahil birçok dilde kullanılabilen Gemini mobil uygulaması, kullanıcılara hareket halindeyken de yardım olanağı sağlıyor. Uygulama sayesinde araba lastiği değişimi, teşekkür notu yazma gibi konularda yardım alınabiliyor. Gemini’a yazarak, konuşarak veya resim ekleyerek çeşitli konularda destek almak mümkün.

Google Asistan Entegrasyonu

Gemini uygulaması, Google Asistan ile entegre olarak çalışıyor. Android kullanıcıları, telefonlarında kolayca Gemini’ı kullanabiliyor. Gemini’ı açmak için telefonunuzdaki uygulamayı indirebilir veya “Hey Google” komutunu kullanarak erişebilirsiniz. Google Asistan üzerinden zamanlayıcı ayarlama, arama yapma gibi sesli komutlar da Gemini uygulaması üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Genişletilmiş Kullanım ve Gelecek Planları

iOS kullanıcıları da yakında Google uygulaması üzerinden Gemini’ı kullanabilecek. Yaratıcılığı artırmak, seyahat planlamak veya sosyal medya paylaşımları için destek almak için Gemini düğmesine dokunarak kolayca erişim sağlanabilecek. Google, Gemini uygulamasını ve web deneyimini dünya genelinde daha fazla insana ulaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

  • Genişletilmiş dil desteği ve yeni ülkelerle desteklenen Gemini özelliklerine erişmek için: Gemini Google

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top