Starlink: İnternetin Yeni Boyutu

Starlink, SpaceX’in geliştirdiği uydudan internet hizmeti, teknoloji dünyasında büyük heyecan yaratmaya devam ediyor. Fiber internet hizmetlerine benzer yüksek hız ve düşük gecikme vaat eden Starlink, internet erişiminin olmadığı veya kısıtlı olduğu bölgelerde devrim yaratmaya aday.

Starlink’in en büyük avantajlarından biri olan yüksek performansıyla dikkat çeken uyduları, genellikle devasa çanak antenler aracılığıyla kullanılıyordu. Ancak son gelişmeler Starlink’in erişilebilirliğini artırmaya yönelik heyecan verici bir adımı gözler önüne serdi.

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan bilgilere göre, Starlink MINI adı verilen yeni cihaz, sadece 29x25cm boyutlarında ve kurulumu sadece 5 dakika sürebiliyor. Bu sayede Starlink’i kullanmak artık çok daha kolay ve erişilebilir hale gelecek.

Starlink: İnternetin Yeni Boyutu

Elon Musk‘ın da teyit ettiği üzere Starlink MINI, dahili bir Wi-Fi vericisine sahip. Bu özellik sayesinde modeme ihtiyaç duymadan doğrudan cihaza bağlanarak internet erişimini sağlayabileceksiniz.

Elon Musk, konuyla ilgili yaptığı paylaşımda, “Çoktan kurdum ve bu gönderiyi uzaydan (Starlink interneti kastediyor) yazıyorum. 5 dakikadan kısa sürdü. Sırt çantasında kolaylıkla taşınabiliyor. Bu ürün dünyayı değiştirecek.” ifadelerine yer verdi.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top