YouTube Yeni Özellikleri Test Ediyor

YouTube, sınırlı bir test grubu ile kanal QR kodları ve yapay zeka tarafından oluşturulan canlı sohbet özetleri gibi iki yeni özelliği test etmeye başladı.

Kanal QR Kodları

Platform, içerik oluşturucuların kanallarını QR kodları aracılığıyla paylaşmalarını kolaylaştırmayı hedefliyor. QR kodları, çevrimiçi ve çevrimdışı olarak taranabilir ve içerik oluşturucular, kanallarını paylaşmak için QR kodları oluşturabilecekler.

Canlı Sohbet Özetleri

YouTube, gerçek zamanlı canlı sohbetlerin özetlerini oluşturmak için yapay zeka kullanarak kullanıcılara genel bir bakış sunmayı amaçlıyor. Özellik şu anda yalnızca İngilizce dilini destekliyor ve katılımcılar, sohbet etkinliği yeterli olduğunda canlı yayın sırasında özet banner’ını görebilecekler.

YouTube ayrıca ünlü sanatçıların seslendirdiği YouTube Shorts için ses klipleri oluşturmak ve Dream Screen deneyiminin bir parçası olarak yeşil ekran arka planları oluşturmak için yapay zekayı da kullanmayı planlıyor. Bununla birlikte, YouTube Premium aboneleri yeni masaüstü arayüzünü deneyimleme fırsatına sahipler.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top