WhatsApp’tan Yeni Görüntülü Arama Güncellemeleri

WhatsApp, mobil ve masaüstü cihazlarda kullanıma sunulacak olan görüntülü arama özelliğinde güncelleme yapacağını duyurdu. Yapılan güncellemelerle görüntülü arama deneyiminin daha iyi hale getirilmesi hedefleniyor.

Hoparlör Vurgulama Özelliği

WhatsApp’ın getireceği “Hoparlör Vurgulama” adlı özellik, görüntülü görüşmelerde konuşan kişiyi otomatik olarak vurgulayacak ve ekranda ilk sıraya taşıyacak. Bu sayede görüşmeler daha akıcı hale gelecek.

Katılımcı Sayısında Artış

WhatsApp, görüntülü görüşmelerdeki katılımcı sayısını artırmaya karar verdi. Artık tüm platformlarda, mobil ve masaüstü dahil olmak üzere en fazla 32 katılımcıyla görüntülü görüşme yapılabilecek.

Önceki sürümlerde mobil cihazlarda 32 kişiye kadar olan katılımcı sınırı, diğer platformlarda farklılık gösteriyordu. Ancak WhatsApp’ın yeni güncellemesiyle bu sınır tüm platformlarda aynı olacak.

WhatsApp, son zamanlarda piyasaya sürdüğü düşük bit hızlı ses codec’i olan MLow sayesinde görüntülü ve sesli çağrı kalitesini iyileştirdiğini belirtiyor. Bu sayede kötü ağ koşullarında bile daha net ses aktarımı sağlanacak.

  • Görüntülü görüşme özelliği ilk olarak 2015 yılında kullanıma sunuldu.
  • 2020 yılında katılımcı sayısı sekize çıkarıldı.
  • Başlangıçta sadece mobil cihazlarda kullanılabilen özellik, daha sonra farklı platformlarla da uyumlu hale getirildi.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top