Sony, PlayStation 5 Kullanıcıları için Discord Entegrasyonunu Güncelliyor

Sony bugün, PlayStation 5 kullanıcılarının Discord görüşmelerine doğrudan konsol üzerinden katılabilecekleri yeni bir güncelleme duyurdu. Geçtiğimiz yıl sesli sohbet uygulaması Discord için PlayStation 5 entegrasyonu duyurulmuştu. Yapılan bugünkü duyuru ile birlikte bu entegrasyon önemli bir güncelleme alıyor.

Sony, PlayStation 5 Kullanıcıları için Discord Entegrasyonunu Güncelliyor

Konsol kullanıcıları, önceden Discord üzerindeki sesli sohbetlere katılmak için mobil cihazları ya da masaüstü bilgisayarları aracılığıyla konsola bağlanmak zorundaydı. Artık ise bu adım atlanarak çağrılar doğrudan konsol üzerinden kabul edilebilecek.

PlayStation’ın yayınladığı bir blog gönderisine göre güncelleme, önümüzdeki haftalarda kademeli olarak kullanıcılara sunulacak. İlk olarak Japonya ve Asya bölgesinde başlayacak olan güncelleme, daha sonra Avrupa, Yeni Zelanda, Orta Doğu ve Amerika bölgelerine yayılacak.

Yeni güncelleme kullanıma sunulduğunda, konsol sahipleri güncellemeyi cihazlarında görecektir. Kullanıcılar, güncellemeyi manuel olarak yapmak istediklerinde ise sistem ayarları bölümünden güncellemeleri kontrol edebilirler.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top