Sabancı Üniversitesi Türkiye’nin İlk Hidrojen Vadisi Projesine Ev Sahipliği Yaptı

Sabancı Üniversitesi, Türkiye’nin İlk Hidrojen Vadisi Projesine Ev Sahipliği Yaptı

Sabancı Üniversitesi, “HYSouthMarmara” projesinin ilk çalıştayına ev sahipliği yaptı. Çalıştayda proje paydaşları, firma temsilcileri ve akademisyenleri bir araya getirildi. Proje hakkında bilgiler verilerek başlanan çalıştay; başarıyla devam eden vadilerden ve vadi adayı bölgelerden sunumların yanı sıra, hidrojenin geleceği, diğer hidrojen vadisi çalışmaları ve hidrojen ekosistemi konusundaki gelişmeleri içeren panellerle devam etti.

HYSouthMarmara Projesi ve Misyonu

“Güney Marmara Hidrojen Kıyısı – HYSouthMarmara” Projesi, yeşil hidrojen üretimi ve farklı uygulamalarda kullanımı için örnek bir model oluşturma misyonuyla hareket ediyor. Projenin, verimli iş birlikleri ve çalışmaları ile daha temiz ve yeşil bir geleceğe ulaşma hedefi için önemli bir dönüm noktası olması öngörülüyor.

Hidrojen Vadisi Çalıştayı ve Konuşmalar

Hidrojen Vadisi Çalıştayı ve Konuşmalar

Çalıştayda HYSouthMarmara Proje Koordinatörü Mehmet Volkan Duman, Güney Marmara’nın avantajları ve projenin hedefleri hakkında konuşma yaptı. Ayrıca, diğer hidrojen vadisi projelerinden ve hidrojen ekosisteminden örnekler paylaşıldı. Panel oturumlarında hidrojenin geleceği, yeşil hidrojen üretimi ve hidrojen vadileri konuları ele alındı.

Çalıştayın Katılımcıları ve Sunumlar

Çalıştayın Katılımcıları ve Sunumlar

Çalıştaya katılan konuşmacılar arasında Sabancı Üniversitesi’nden Prof. Selmiye Alkan Gürsel, projenin yayılması ve iletişiminin önemine vurgu yaptı. Ayrıca, proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerin paylaşımı ve yeşil hidrojen üretimi için elektrolizör kurulumu süreçlerinde Sabancı Üniversitesi’nin rolü hakkında bilgi verdi.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top