Microsoft, Windows 11 Recall Özelliğinin Çıkışını Erteliyor

Microsoft, güvenlik riski nedeniyle büyük tartışmalara yol açan Windows 11 Recall özelliğinin çıkışını erteledi. Şirket, 18 Haziran tarihinde Qualcomm Snapdragon X Elite işlemcilere sahip Windows 11 Copilot+ PC dizüstü bilgisayarlarla sunulacak olan Recall’u erteleme kararı aldı.

Recall Özelliği Hakkında Yapılan Açıklamalar

Microsoft, güncellediği blog yazısında Recall’un Windows Insider Programı’nda kullanıma sunulacağını ve geri bildirimler alındıktan sonra tüm Copilot+ PC’ler için kullanılabilir hale getirileceğini belirtti. Şirket, Recall’ın güvenlik ve kalite standartlarını karşılamak için Windows Insider topluluğundan destek aldıklarını vurguladı.

Recall, kullanıcıların bilgisayarlarında yaptıkları işlemleri aramalarını sağlayacak bir özellik olarak tanıtılmıştı. Ancak güvenlik endişeleri nedeniyle Microsoft, özelliği isteğe bağlı hale getirme kararı aldı ve Windows Hello kimlik doğrulamasının kullanılmasını şart koştu.

  • Recall’ın güvenlik önlemleri artırılarak, kullanıcı kimlik doğrulaması yapılmadan görüntülerin erişilemez olacağı açıklandı.
  • Windows Insider Programı’nda Recall önizlemesinin nasıl edinileceğine dair bilgilerin ayrıntılı olarak paylaşılacağı belirtildi.
  • Microsoft, Recall’ın geliştirme sürecinde Güvenli Gelecek Girişimini (SFI) ön planda tutacağını duyurdu.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top