Proton Drive Yenilikleri

Proton’un gizlilik ve güvenlik odaklı bulut depolama hizmeti Proton Drive, yeni paylaşım özellikleri ile kullanıcılarına daha fazla kontrol imkanı sunuyor.

Yeni Özellikler

  • Özel veya Genel Paylaşım: Artık Proton Drive üzerinde dosya ve klasörler, paylaşılan bağlantılar aracılığıyla herkese açık veya belirli e-posta adreslerine doğrudan paylaşılabilecek.
  • Esnek Erişim İzinleri: Paylaşılan dosyalar için Görüntüleyici veya Düzenleyici izinlerini ayarlayarak başkalarının dosyalarınıza nasıl erişebileceğini kontrol edebileceksiniz.
  • Erişimi İstediğiniz Zaman İptal Edin: Dosya veya klasörlerle paylaşılan erişimleri dilediğiniz zaman kolayca geri çekerek verileriniz üzerinde tam kontrol sağlayabilirsiniz.
  • Uçtan Uca Şifreleme: Tüm paylaşılan veriler, güçlü E2EE temeli sayesinde uçtan uca şifrelenerek gizlilik ve güvenlik sağlanmaktadır.
  • Aile Paylaşımı İçin Güvenli Alan: Aileler için özel bir alanda fotoğraf ve önemli dosyaları güvenli bir şekilde paylaşabilir, meraklı gözlerden uzak tutabilirsiniz.
  • İşletmeler İçin Gelişmiş Güvenlik: Hassas bilgilerin güvenli bir şekilde paylaşılmasını sağlayarak, bankacılık, sigorta, tıp gibi sektörler için özel bir çözüm sunar.

Proton Drive kullanıcıları artık web üzerinde yeni paylaşım özelliklerine erişebilirken, Windows, macOS, iOS ve Android istemcilerinin de yakında güncelleneceği planlanmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top