Microsoft ve Snap İş Birliği: Skype’ta Artırılmış Gerçeklik Deneyimi

Microsoft ve Snap İş Birliği

Microsoft, artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisini Skype uygulamasına getirmek ve kullanıcıların aile ve arkadaşlarıyla sohbetlerini daha eğlenceli ve keyifli hale getirmesine olanak sağlamak amacıyla Snap ile ortaklık kurdu. Bu iş birliği sayesinde Skype artık Snap’in Camera Kit SDK’sını kullanıyor. Bu teknoloji, geliştiricilerin artırılmış gerçeklik özelliklerini üçüncü taraf uygulamalara entegre etmelerine imkan tanıyor.

Yenilikçi Özellikler

Skype kullanıcıları artık Camera Kit SDK sayesinde fotoğraflara ve videolara metin katmanları ekleyebilir, çeşitli filtreler uygulayabilir, maskeler kullanabilir ve kendilerini daha yaratıcı bir şekilde ifade edebilirler. Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre, Snap destekli AR Lensler sayesinde kullanıcılar, farklı efektlerle fotoğraf ve videolarını daha eğlenceli hale getirebilecekler. Örneğin, ışıltılı bir sakal ekleyebilir, retro tarzındaki disco gözlükleri takabilir veya sevdiklerine kalp emojileriyle mesajlar gönderebilirler.

  • Skype uygulamasını en son sürüme güncelleyerek ve ardından ekranın sağ alt köşesindeki kamera simgesine dokunarak Skype’ta Snap AR Lensleri’ni deneyebilirsiniz.
  • Yeni Skype AR Lensleri, Android ve iOS uygulamalarında da kullanılabilir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top