Spotify Müzik Akış Hizmeti ve Yenilikler

Spotify, birkaç yıl önce müzik akış hizmeti için Spotify HiFi adı altında yüksek kaliteli bir seçenek sunma planını duyurmuştu. Ancak bu planların henüz hayata geçirilmemiş olması dikkat çekiyordu. Son olarak Bloomberg’in haberine göre, Spotify HiFi akışı bu yıl içerisinde kullanıcılarla buluşturulacak. Ancak bu hizmetin ekstra bir ücret gerektirebileceği belirtiliyor. Yüksek kaliteli ses deneyimi sunacak olan HiFi akışının, bu yılın sonuna kadar aktif hale gelmesi bekleniyor. Ancak yüksek kaliteli akışın, mevcut planlara ek olarak aylık en az 5 dolar daha fazla maliyet getirebileceği ifade ediliyor. Ücretsiz planı kullanan kullanıcılara HiFi seçeneğinin sunulup sunulmayacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

HiFi ses deneyimi sunan hizmetler arasında şu an için Apple Music ve Amazon Music Unlimited bulunuyor. Bu hizmetler ek bir ücret talep etmeden yüksek kaliteli ses deneyimi sunuyorlar. Spotify’ın HiFi akışı konusunda rakiplerinin gerisinde kalması dikkat çekiyor. Bununla birlikte, Spotify’ın “Supreme” adını taşıyan bir eklenti üzerinde çalıştığı ve bu eklentinin belirli etkinliklere, tarih ve saatlere özel çalma listeleri oluşturmayı amaçladığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Ayrıca, Spotify’ın teknolojisinin, çalma listelerini kullanıcının davranışlarına göre otomatik olarak ayarlayacağı ve kullanıcı müdahalesi olmadan kişiselleştirilmiş çalma listeleri oluşturacağı da belirtiliyor. Bu özelliklerin ilerleyen dönemde Spotify kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top